VDI - Masaüstü Sanallaştırma (VDI)

Buluthan VDI, Multi-Tenant (Çok Komşulu) ve Yüksek Güvenli bir sanal masaüstü sistemidir. Bulut bilişimde DaaS (Desktop as a Service) olarak da bilinen bu hizmet türü masaüstü hizmeti vermek amacıyla tasarlanmıştır.

VDI sistemleri masaüstlerine her yerden, güvenli ve performans zafiyeti olmaksızın sunmayı hedefleyen sistemlerdir. Bununla beraber kolay uygulama yükleme ve güncelleme özellikleri ile üst düzey kullanım deneyimi sunarlar. Temel multi-tenant bulut motoru sayesinde Buluthan, aynı donanımlar üzerinde benzer platformlara oranla 2 kat daha fazla sanal masaüstü hizmeti sunabilmektedir. Akıllı kaynak yönetim algoritması sayesinde hiç bir sanal masaüstü bir diğer bir sanal masaüstünün çalışmasını aksatamaz.

Buluthan’ın diğer önemli farklılığı ise her sanal masaüstüne özel ağ güvenliği atanmasıdır. Aynı fiziksel kablo üzerinde bulunan komşu sanal masaüstleri bile birbirlerinin ağ servislerine ulaşamaz. Bu koruma sanal masaüstü işletim sistemi dışında sağlanmakla beraber insan hatası riskini merkezi yönetim unsurları ile asgari düzeye düşürerek üst düzey ağ güvenliği sağlamaktadır.

Buluthan Ayrıcalıkları

 • Entegre Kapsayıcı Çözüm

  İhtiyaç duyulan tüm BT altyapısı, ek bir donanım ya da yazılım gerekmeden, sanallaştırma ile entegre depolama, yedekleme ve güvenlik teknolojileri Buluthan’la birlikte sunulur.

 • Ultra Yüksek Hız

  Buluthan ile istenilen hizmet saniyeler içinde hazır hale gelir. Buluthan, geleneksel depolama sistemlerine göre 1000 kata varan yüksek hızla çalışır.

 • Sınırsız Kolay Genişleme

  Buluthan, Dağıtık Sistem Mimarisi ile istediğiniz zaman istediğiniz kadar ve özel ekipmanlara gerek duymadan kolayca büyüme imkanı sunar.

 • Her Yerden Güvenli Erişim

  Buluthan, ek bir güvenlik yatırımına gerek kalmadan dünyanın her yerinden güvenli erişim sağlar. Yeni nesil kimlik doğrulama ve veri güvenliği Buluthan ile entegre sunulur.

 • Tek Merkezden Yönetim

  Coğrafi olarak dağıtık yapılar tek merkezden Buluthan ile kolayca yönetilir. Özel bir uygulama kurmaya gerek kalmadan %100 web tabanlı yönetim ile herhangi bir cihazdan herhangi bir anda kolay ve pratik yönetim imkanı sunar.

 • Düşük İşletme Maliyeti

  Buluthan’a geçen kurumlar özel bir ekipman kullanmak zorunda değildir. Gelecekteki kapasite artışlarında da eski donanımlarını koruyarak, ihtiyaç duyulan yeni donanımı ekler ve yollarına devam ederler.

 • Yüksek Veri Güvenliği

  Buluthan’da özel olarak tasarlanan depolama sistemi ile veri, her zaman güvenli ve her dakika otomatik yedeklidir. Atomik olarak saklama yeteneği ile yıllar sonra bile kayıpsız veri koruma hizmeti Buluthan ile entegredir.

 • Uygun Sahip Olma Maliyeti

  Sanallaştırma, Depolama, Güvenlik, Provizyon ve Merkezi Yönetim ihtiyaçları ek bir ürüne gerek kalmadan Buluthan ile beraber sunulur. Tüm bu teknolojilere özel bir donanıma ihtiyaç duymadan sahip olunur.

 • Özel Multitenant İşletim Sistemi

  Buluthan, B-OS (Buluthan Operating System), Fair Share Resource Management algoritması ile üstün kaynak yönetimi teknolojisi barındırır. Tam kapasite kullanımda bile donanım kaynaklarının adil paylaşımı ve durmayan bir sistem sunar.

Buluthan Tanıtım Filmi

×